Řízené větrání - Model 2020 Domy Smart

  • Větrací přetlaková jednotka ve standartním vybavení pro Model 2020
  • Přetlakové větrání - Větrací jednotka 


Větrací jednotka  

Nasává vzduch přímo z venkovního prostředí. V zimních měsících se nasávaný vzduch dohřeje elektrickým ohřívačem umístěným přímo v potrubí vedoucím od zařízení. Nasávaný vzduch se vyčistí pomocí pylových filtrů, které zachycují částečky pylu, prachu a další znečisťující látky a tím výrazně přispívají ke zlepšení vnitřního prostředí pro alergiky a astmatiky. 

Čistý vzduch je poté přiveden do místnosti pomocí potrubí a distribučního elementu. Při výstupu čistého vzduchu z distribučního elementu dochází k jeho promíchávání se vzduchem v místnosti a tím se zabrání vzniku nepříjemného studeného průvanu.
 

Stávající znečištěný vzduch v domě je neustále ředěn čerstvým vzduchem a vytlačován mírným přetlakem netěsnostmi stavby nebo ventilačními sety a je postupně nahrazován čistým vzduchem.
 

Díky vytvoření mírného přetlaku v celém domě nebo bytě dochází k vytěsňování znečištěného vzduchu i z nejzazších míst v místnostech, tzn. za skříněmi, kuchyňskou linkou atd. Proces větrání trvá prakticky nepřetržitě.
 

V domech RD Rýmařov se větrací jednotka umísťuje v půdním prostoru nad schodištěm 2. NP /u domů s plochou střechou je jednotka umístěna v technické místnosti. Vzduch je nasáván z půdního nebo venkovního prostoru a odváděn otvory pro ventilátory v koupelnách, případně otvorem pro ventilátor digestoře. Pomístnostech v domě vzduch proudí pod dveřními křídly. Ventilátor jednotky je samočinně řízen na základě venkovní teploty s možností předehřevu přívodního vzduchu.Dokumenty ke stažení

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Tisknout© 2019, rodinne-domky.com – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing